سایت تخصصی حسابداری

ارسال مطالب این سایت به ایمیل شما

ایمیل خود را در زیر وارد کنید تا آخرین مطالب حسابکده به ایمیل شما ارسال گردد. در صورتی که با مشکلی مواجه شدید به بخش «آموزش اشتراک ایمیلی حسابکده» مراجعه کنید.

Delivered by FeedBurner

پایگاه‌های اطلاعات آماری

تاریخ:پنجشنبه 20 آبان 1389-16:24

آمار و ارقام برای همه ما جذابیت دارد. غیر از این، در كارهای تحقیقاتی كه توسط دانشجویان یا پژوهشگران انجام می‌شود هم آمار نقش مهمی در انجام تحقیقات ایفا می‌كند. همین ۱۰-۱۵ سال پیش، مردم باید به كتابخانه‌ها مراجعه می‌كردند تا بتوانند بخش كوچك و احتمالاً منسوخی از آمارهای دلخواه خود را پیدا كنند اما امروزه به كمك اینترنت، جدیدترین آمار از تمام نقاط جهان و موضوعات مختلف فقط چند كلیك با شما فاصله دارد.

یكی از ابزارهایی كه آمارهای دلخواه خود را می‌توانید آنجا پیدا كنید، سایتی متعلق به سازمان ملل متحد به نام UN Data است كه پایگاه داده‌ای عظیم حاوی انواع آمارهای مختلف را در خود گردآوری كرده و در اختیار عموم قرار می‌دهد. این سایت ابزاری عالی برای دانشجویان و پژوهشگران (جهت انجام تحقیقات) و مدیران، تصمیم‌گیرندگان و حتی سیاست‌گذاران (برای اتخاذ سیاست‌های مبتنی بر شواهد ملموس و عینی) است.

بیش از ۶۰ میلیون اقلام اطلاعاتی در آمارهای پایگاه‌های اطلاعاتی این سایت وجود دارد كه حوزه‌های زیر را پوشش می‌دهند: جرم و جنایت، آموزش و تحصیلات، انرژی، محیط زیست، مسائل اقتصادی و مالی، غذا و كشاورزی، جنسیت، سلامتی، مسائل انسانی، انواع شاخص‌های مختلف، مسائل مربوط به صنایع مختلف، فناوری اطلاعات و ارتباطات، كار، حساب‌های ملی، جمعیت، مسائل مربوط به پناهندگان، توریسم، تجارت و بازرگانی و غیره.

در این سایت، تمامی آمارهای سازمان ملل متحد در اختیار عموم قرار داده شده است. شما حتی می‌توانید پایگاه‌های اطلاعاتی مختلف (كه آمارها را به تفكیك موضوع در خود گردآوری كرده‌اند) را نیز به تفكیك مورد جستجو قرار دهیدhttp://data.un.org/
منبع : گیگا پیپر Gigapaper


نوع مطلب : اخبار حسابداری 

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


Admin Logo
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic